Česká chytrost zfackovala slovenské nadšení.

23. 11. 2018 18:19:25
Sportovní rivalita mezi oběma bývalými federálními partnery je veliká. Právě k fotbalu se upínaly oči slovenských fanoušků. Konečně přišel čas to "Čehúnům" nandat. A nebo ne?

Slovenští fanoušci slaví, časomíra ukusuje poslední vteřiny. A najednou se zasekne na čísle 9. V Royal aréně propuká obrovská radost českých příznivců, která je o pár minut umocněna vítěznou trefou Dmitrije Jaškina v prodloužení. Hotovo, obrat dokonán. Česko opět vítězí. Po utkání se trousím útrobami nádherné arény, bloudím. Nevím, kudy ven. Potkávám klučinu zpod Tater a opatrně mu povídám, že se hokej hraje šedesát minut ( o druhé pauze se ptal, jaké je to prohrávat :) ) Poměrně kyselým obličejem i slovy odpovídá, že jsme zase "mali šťastie", a že na podzim nám to ve fotbale ukážou. Podobně hovořili i slovenští kolegové v práci. Jejich hlavním argumentem byla lepší kvalita kádru, větší osobnosti a početné množství fotbalistů působících ve slavnějších klubech. Proti tomuto nebylo co říct. Postavení obou reprezentací před vzájemnými střetnutími navíc umocnilo fiasko Čechů v Rusku a konec Karla Jarolíma na trenérské židli. Pomalu se blížil střet nejlepší slovenské generace s asi nejslabší českou...

Trnavský šok

Stadion A. Malatinského na západě Slovenska je narván k prasknutí, avšak našlo se jedno spoře zaplněné místo, a tím byl sektor hostů. Čeští fanoušci jakoby nevěřili, že by naši reprezentanti mohli na Slovensku uspět. Mnoho dní před výkopem derby se internetové stránky plnily články o slovenském favoritovi. Mnohé s kritikou českého fotbalu nešetřily a psaly o podprůměrném soupeři. A ejhle. Konec, 1:2! Slovensko možná bylo aktivnější, ovšem jejich vítězné akcie srazili dvěma povedenými akcemi útočníci Krmenčík se Schickem. A to ještě fotbalisté hostů dvakrát nastřelili brankovou konstrukci. Slovenské nadšení dostalo první facku...

Zeptám se však, dali jsme Slovákům facku my nebo oni sami sobě? Byla větší ostudou prohra nebo události, které se staly po zápase, kdy se část reprezentantů vydala zapít porážku do baru a vrátila se až v ranních hodinách? Vše nakonec vyvrcholilo koncem trenéra Kozáka.

K.O. v pražském Edenu

Východní soused si opět věřil. Tři dny před druhým soubojem si lehce poradil s Ukrajinou 4:1. Výhra to byla zasloužená, Slovensko bylo celý zápas znatelně lepší a oslabeného soupeře doslova smázlo. Tento fakt se projevil i v úvodu druhého derby. Slováci vstoupili do pražské odvety s velkou aktivitou, kdy českému soupeři prakticky nepůjčili balón. Šance, které by vedly k vedoucí brance, však nepřicházely. První nastala ve 32. minutě, kdy obrovskou hrubku slovenské defenzivy potrestal po Janktově přihrávce Patrik Schick luxusním gólem. Češi byli na koni a Bořek Dočkal mohl vedení navýšit, proti však byl gólman Dúbravka, který fantasticky zasáhl. Kdo čekal slovenský tlak ve druhém poločase, musel být zklamán. Soupeř, který musel vyhrát, totiž nevymyslel vůbec nic. Dokonce ani nevystřelil na branku a pozorně bránící Češi tak relativně v klidu dovedli zápas do vítězného konce. Zrodila se tak druhá česká sladká výhra během pouhých pěti týdnů. Nakonec i druhý souboj se neobešel bez skandálu na straně Slováků, to když se uražený Weiss mladší po třetím střídání Pavla Hapala rozhodl opustit střídačku a posléze i stadion. O několik hodin později prohlásil, že pod vedením českého kouče už slovenský dres oblékat nebude. Tak tato facka štípala asi více...

Vše při starém

Podzimní fotbalové souboje Česka se Slovenskem krásně ilustrují vlastně skoro všechny vzájemné souboje. Ne, že by vždy vítězili Češi, ale děj okolo střetnutí je téměř vždy identický. Slováci do federálních derby vstupují s velikým odhodláním a nadšením, zatímco Češi velkohubými slovy vetšinou šetří, avšak na souboje se důkladně připraví. Můj kolega ze Slovenska pronesl jednu krásnou větu. A já si ji dovolím zmínit." Rozdíl mezi oběma zeměmi není v kvalitě tak znatelný, ale zatímco Slováci hrají srdcem, vy rozumem"

Nedovolím si ani po těchto duelech tvrdit, že máme lepší fotbalovou repre než Slováci, ale nafackováno za svou bohorovnost naši bratia dostali pěkně.

Díky listopadové výhře budeme při prosincovém losování kvalifikace ME nasazeni ve druhém výkonnostním koši, Slováci pak ve třetím. Už se začínají objevovat slova, že si na Slovensku přejí Čechy v kvalifikační skupině. Já se tomu rozhodně nebráním. Během minulých pěti týdnů doprovázely vzájemné souboje docela zábavné momenty. A pak, případných šest bodů by se rozhodně hodilo. :)

Autor: Josef Hnidzik | pátek 23.11.2018 18:19 | karma článku: 21.16 | přečteno: 834x

Další články blogera

Josef Hnidzik

Záhada vysokých návštěv Budvar arény.

Dech se zastavuje...Střela...Góóóóóóól! Ze sedadel vyletí tisíce lidí, kteří čeří vzduch mávajícími žluto-červeno-modrými šálami. Budvar aréna slaví vedoucí branku. Plná Budvar aréna! Kde se ti lidé berou?

28.9.2018 v 20:22 | Karma článku: 15.88 | Přečteno: 535 | Diskuse

Josef Hnidzik

Pochod fans Motoru- od protestů k oslavě hokeje!

Českobudějovický znovuzrozený Motor čeká již šestá hokejová sezóna, kterou, stejně jako v předchozích letech, "otevřou" fanoušci společným pochodem k Budvar aréně. Tradice? Ano. Pěkná akce? Rozhodně. To ale není vše...

31.8.2018 v 18:58 | Karma článku: 13.51 | Přečteno: 217 | Diskuse

Josef Hnidzik

Jak se cítí Budějčák v Jihlavě?

Po čtyřech letech si člověk na velké bitvy s Jihlavou zvykl a bavily ho, tudíž jejich letošní absence byla citelná a mrzutá. Jak se žije u jednoho z našich největších rivalů? To jsme poznali letos na začátku dubna...

2.4.2018 v 17:15 | Karma článku: 11.90 | Přečteno: 760 | Diskuse

Další články z rubriky Sport

Jan Ziegler

Výborně Slavia a plzeňská Viktorka

Oba mančafty mně udělaly radost a jsme rád, že Česká republika bude mít na jaře dva zástupce v Evropské lize. Je to pěkný úspěch našeho fotbalu.

14.12.2018 v 10:27 | Karma článku: 16.00 | Přečteno: 334 | Diskuse

Pavel Vildomec

Internacionalizace Sparty pokračuje.

Na Letnou přichází další cizinec. Fanoušci Sparty nevěřícně kroutí hlavou a internacionálně přecpaná letenská šatna vyhlíží další posilu. Bůh s vámi Karlssone!

12.12.2018 v 15:24 | Karma článku: 36.90 | Přečteno: 2793 | Diskuse

Veronika Klapalová

Hasičská mládež z Houdkovic dostala Nadační příspěvek z Hasičského fondu Nadace AGROFERT

Hasičská mládež z Houdkovic dostala od Hasičského fondu Nadace Agrofert příspěvek, který byl použit na materiálně-technické vybavení. https://sdhhoudkovice.estranky.cz

11.12.2018 v 19:37 | Karma článku: 8.09 | Přečteno: 2011 | Diskuse

Pavel Hewlit

Třeba bych mohl hrát za Spartu

Na sport jsem lempl. Já to vím, sportovci to ví, fanoušci to ví – přesto se v mém životě objevily i sportovní vrcholy, na nichž jsem odcházel – abych zase čekal na comeback.

11.12.2018 v 16:47 | Karma článku: 16.99 | Přečteno: 479 | Diskuse

Pavel Janeček

Ach ta Sparta.. aneb parodie na řízení klubu?

"Na Slovácku selhali Kanga s Čivičem, kteří se nechali vyloučit, teď jsme to nezvládli znovu." "Musíme dohrát soutěž a pak si všechno v klidu s vedením vyhodnotit,"

10.12.2018 v 16:26 | Karma článku: 21.72 | Přečteno: 903 | Diskuse
Počet článků 24 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 480

Ahoj, jmenuji se Pepa a pocházím z nejkrásnějšího kraje v České republice- jižních Čech. Mezi mé zájmy patří sport, především hokej. :)

Najdete na iDNES.cz